28 Nisan İklim Değişikliği & Enerji Sektöründe Risk Yönetimi Etkinliği

25.03.2024

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de karşılaştığımız sel, kuraklık, hortum gibi aşırı hava olaylarının tahmin edilebilirliği azalırken şiddeti ve sıklığı artmaktadır. Bu durum, insan yaşamı ile birlikte ekonomik faaliyetlerimize zarar vermekte, iklim değişikliğine uyum ve dayanıklılığın (adaptation & resilience) artırılmasına yönelik çalışmaların hız kazanması gerekliliğine dikkat çekmektedir.

Doğal kaynaklarımıza bağlı olarak faaliyet gösteren enerji sektörünün de iklim değişikliğine bağlı olan etki ve risk değerlendirmesini en kısa zamanda yapıp, gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Bu bağlamda, EÜAŞ , Mayıs 2014- Mart 2015 tarihlerinde, GTE Carbon yürütücülüğü ve İngiltere Büyükelçiliği’nin finansal desteği ile “Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma ve  Enerji Güvenliği için İklim Değişikliğine Dirençli Termal Enerji Üretimi” projesini gerçekleştirmiştir.

Proje çıktılarının paylaşılacağı toplantıda kamu sektöründe devam etmekte olan iklim değişikliği ve uyum ile ilgili çalışmalar ile yurtdışında enerji sektörünün konu ile ilgili gerçekleştirdiği faaliyetlere yer verilecektir.

Etkinlik 28 Nisan Salı günü Mövenpick Hotel Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Programı