Düşük Karbon Kahramanı – Yaşar Holding

25.03.2024

II. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında düzenlenen  “Düşük Karbon Kahramanları” yarışmasında Yaşar Holding “Üretimde Karbon Salımı Azaltımı” alanında ödüle layık görüldü.

Karbon yönetimi konusunda emek verenleri ve iklim değişikliği ile mücadele edenleri desteklemenin yanı sıra konunun yaygın bilinirliğini artırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya yönetimler, sivil toplum örgütleri, kişiler ve firmalardan, üçü yabancı olmak üzere 32 proje aday oldu.

Ödüller SÜT-D Başkanı ve Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Etem Karakaya tarafından takdim edildi. SÜT-D Başkan Yardımcısı ve İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu da ödül töreninde yaptığı konuşmada, “İltifata tabi olan karbon yönetimi marifetleri için bu ödülleri sunmak, SÜT-D sivil gücünün topluma yeşil yansımasıdır” dedi.

Yenilikçi ve çevreye saygılı projeler üretmeyi şirket ilkesi haline getiren Yaşar Holding, bu alandaki çalışmalarına devam ederek Pınar Süt Eskişehir Tesisleri için CDP-Water ve CDP-Carbon raporlaması hazırlıklarına başladı. Su ve Karbon alanında şirketlerinin performanslarını değerlendirmek ve stratejiler belirlemek isteyen şirketler grubunun,  sürdürülebilirlik yolundaki yolculuklarına daha birçok başarılı projeyle devam edecekleri başarılı girişimlerinden anlaşılıyor.