Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı

25.03.2024

Alanında uzman firmalardan oluşturulan Ekodenge liderliğindeki ekip, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SEİEP) hazırlayacak. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında pek çok projeyi hayata geçiren Gaziantep, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne (Covenant of Mayors) taraf olarak sürdürülebilir ve iklim değişikliğine dayanıklı bir kent olma hedefi için önemli bir adım daha atacak.

Çalışma kapsamında, yerel paydaşların desteğiyle, kentin güncel sera gazı envanteri oluşturulacak, sera gazı azaltım hedefleri kapsamında gerekli eylemler belirlenecektir.

Diğer taraftan, iklim değişikliğinin etkileri incelenecek, kırılgan sektörler ve iklim değişikliğine uyum için eylemler tanımlanacaktır. Projenin teknik çalışmaları, Ekodenge kentsel veri analizi platformu EPESUS Şehir servisleri desteği ile gerçekleştirilecektir.

Proje ekibinde Ekodenge’nin yanı sıra, yenilenebilir enerji ve karbon projeleri yürüten GTE, sanayide enerji verimliliği alanında uzman ESCON Enerji ve yeşil binalar ile ilgili projeler yürüten TURKECO firmaları yer alıyor.

Detaylar için TIKLAYINIZ.